Vitejte na oficialnich strankach rodiny Knap
a rodů spřízněných

Retrospektivní výběr ze zajímavých událostí, které se udály v okruhu naší rodiny..

Vystavování fotek přátel, rodiny a třetích osob

Jméno, které dnes nenajdeme na internetu, jako by neexistovalo. Téměř každý má dnes založený profil na nějaké sociální síti a zde bývají zpravidla uveřejňovány i fotografie dotyčné osoby, jejích přátel a dalších osob. V praxi se nejde ptát každého ze svých přátel, jestli souhlasí s umístěním fotky, na které je také zachycen, na web.
Pokud však přímo na e-mail projeví nesouhlas, fotku z webu odstraním. Snažím se nikdy nezveřejňovat společně s fotografií údaje, dle kterých by bylo možné reálně vyhledat jednotlivé osoby.
Samotné stahování souborů z internetu je v pořádku, pokud soubory stahujete pouze pro svoji osobní potřebu. Problém však nastává v momentě sdílení, a tedy šíření. Většina takto nasdíleného obsahu je předmětem autorskoprávní ochrany a je šířena neoprávněně.

Rok -2016

Rok je pryč, jako by to byl mžik.

Drahomíra oslavila 60
Šedesátka krásný věk, kdo by to byl býval řek´, že Drahomíra naše slavila už tento věk. Gratulace ze všech stran, žádná faleš žádný klam. My tě máme všichni rádi, přejeme ti proto zdraví, hodně lásky pohody, samé šťastné náhody,..... Taky Šedesátka? To nic není, naopak - u žen se víc cení. Rozum už má, taky rozhled, nepotřebuje už ...však víš.

V kraji s bohatou vinařskou historií - Hnanice
Na pomezí České republiky a Rakouska na místě bývalého hraničního pásma, je obec zaměřena na cykloturistiku a ochutnávky vín ze zdejších vinařství. Zasazena je do malebného prostředí rozlehlých vinic, jen pár stovek metrů od údolí řeky Dyje a jedné z nejstarších a nejznámějších vinic u nás, vinice Šobes.

Zatčanské HODY 2016
Čí sú hody? Naše! Tak zní nejčastější pokřik krojovaných chlapců během hodových oslav. V okolí Brna to nejsou folkloristé pro turisty, ale mladí lidi, kteří se na hody rádi oblékají do kroje a baví se podobně jako v minulosti jejich rodiče.

Konvoj jednotek U.S. Army Dragoon Ride (Dragounská jízda).
Podobně jako ptáci na podzim, kteří táhnou na jih, se podobný úkaz pravidelně opakuje i u americké armády v Evropě. Američané opět vyrazili ze svých základen v Německu směrem na východ. Zastávka v areálu kasáren ve Vyškově, kde pro veřejnost vystavovala techniku americká i česká armáda. Bývalý voják Martin Zapletal, který vystrkoval na americký vojenský konvoj nahý zadek, dostal od Okresního soudu ve Vyškově deset měsíců vězení s odkladem na dva roky(zdroj ČTK). Když vezmete, že není trestným činem a ani nejde postihnout, když někdo hází věci po prezidentovi, případně ničení státních symbolů je posuzováno jako umělecký čin.

Bučovice zámek
Unikátní stavba italské renesance na sever od Alp, kde je bohatá manýristická výzdoba interiérů a překrásná kašna na nádvoří.Zámek postavil vzdělaný pan Jan Šembera Černohorský z Boskovic, ve své době jeden z nejbohatších moravských šlechticů. Posledním majitelem bučovického zámku byl Alois Lichtenstein.

Brno - nově
Práce na výstavbě nového koncertního sálu brněnské filharmonie. Budoucí Janáčkova kulturního centra nyní zkoumají archeologové. Na konci roku 2014 se v Brně před Janáčkovým divadlem otevřela zbrusu nová fontána dohromady s novým parkem.

Brno - pro techniky a milovníky vlaků
Jízdy parním vlakem patří k turistické sezoně. Zajímavé je i údržba a rekonstrukce nejen parních lokomotiv, jak funguje tzv. Heusingerův rozvod apod.Parní provoz v Československu skončil v roce 1980, ale ještě v následujícím roce řada parních lokomotiv sloužila jako záložní stroje v případě živelných kalamit.

Brno - kulturní
Příležitosti 160. výročí narození Leoše Janáčka, byl inspirován i pochod v ulicích města.Naopak výzdoba města nepatří do rukou recesistů. Prostor před Nejvyšším správním soudem ozdobí socha muže v podřepu zvedajícího těžký kvádr od akademického sochaře Mariuse Kotrby. Nejnověji se návštěvníci města dobře baví pohlavním ústrojím markraběte Jošta, což je nová jezdecká socha Jaroslav Róny, přestože Joštova socha žádné genitálie nemá.

Brno - nové pohledy
Nové developerské projekty v Brně. Neustále se prezentují architektonické návrhy na urbanistické řešení tzv. Jižního centra Brna, tedy oblasti mezi současným nádražím, řekou Svratkou, Dolním nádražím, Zvonařkou a Uhelnou. No a stavba nového nádraží? Zatím to vypadá na zdržovací taktiku. Čím více návrhů, tím delší schvalovací řízení.

Brno - zázemí KOMETY
DRFG Arena je největší víceúčelovou arenou v Brně. Byla otevřena v roce 1982 a až do roku 2011 byla známá pod názvem Hala Rondo, poté nese jméno obchodního partnera HC Kometa Brno. Kometa jako každoročně výrazně posiluje, nakonec je to vidět na fotce.

Praha
Mladé lidi nic neodradí od chození po Praze, na zdlouhavé a namáhavé pěší tůry za památkami a jinými zajímavostmi. Praha patří v Evropě mezi turisticky nejoblíbenější destinace a každoročně tuto středoevropskou metropoli navštíví více než 4 miliony zahraničních turistů. Zkrátka - Praha má velké kouzlo pro každý den.

Alpy stejně jako předchozí Praha je prostě fascinující
Můžete se kochat přírodou, ať už se rozhodnete proniknout do fascinujícího světa hor po svých nebo se tam pohodlně vyvézt lanovkou, čekají vás nezapomenutelné zážitky majestátních horských hřebenů, sytě zelených lesů a teplých jezer s průzračně čistou vodou.

Olga
Vyzkoušel jsem krásný stroj připomínající pouťové autíčko a reklamní slogan by zněl: TADY SEKÁM JÁ. Když jsem vyzkoušel zahradní traktor už bych sekačku nevzal do ruky, je to větší pohoda a rychleji udělané, zkrátka práce=zábaba=pohoda.

Na kole srdcem Jižní Moravy
Tisíce cyklistů vyráží každý den na cyklotrasy v chráněné krajinné oblasti Moravský kras. V kouzelném prostředí si každý najde tu svou trasu, hospůdku i místo na odpočinek.

Další významné kulatiny - Hana = 50
Nikdo věk nepociťuje jako hendikep a chce žít naplno – a má na to energii, sílu i chuť. Takže cestování na magická místa je vhodný dárek a navíc možnost jak nechat odpočinout, nebo naopak celému organismu.

USA
Los Angeles každý chce nasát pravou atmosféru „města andělů, tak se projde po Venice Beach, dá si kafe v Santa Monica a zajede se podívat na ulici s luxusním zbožím – Rodeo Drive.

USA
LA stejně jako San Franciscu je město zábavy, tak tam není mnoho památek. Pokud jste, fanoušek filmů, tak určitě navštivte v LA jedno z velkých studií – Universal nebo Warner Brothers.

USA
Road tripy do několika národních parků, malých měst západu a na další místa (v Kalifornii, Arizoně a Utahu). Samozřejmě Grand Canyon, který je bezesporu jedno z nejkrásnějších míst světa.

USA
Jedním z nekrásnějších národních parků je určitě i Zion, Bryce , nebo Yosemitský národní park, apod. Vydat se po road 66 z Chicaga až do Los Angeles byl dávný sen mnoha lidí (nejen Američanů) od osadníků až po hippie v šedesátých letech. Dnes už z této pověstné šestašedesátky zůstalo jenom pár menších, skoro zapomenutých silnic.

USA
V unikátní národní park Sequoia, lze uvidět na vlastní oči ty největší stromy na světě. V Death Valley Údolí smrti je nejteplejší místo na zemi, nejníže položený bod v USA, zdejší solné jezero Badwater leží 86 metrů pod úrovní moře. Dante’s View, Zabriskie point.

Chorvatský ostrov Hvar ve Střední Dalmácii
Hvar – to je úchvatná příroda, romantické zátoky s panenskými plážemi a nekonečná pole levandulí. Jeden z největších a nejnavštěvovanějších ostrovů na Jadranu a určitě jeden z nejkrásnějších ostrovů. Nádherné výhledy na město Hvar a přilehlé souostroví Pakleni otoci

Chorvatská Madeira nebo levandulový ostrov
Chorvatská Madeira si Hvar získal díky největšímu počtu hodin slunečního svitu na Jadranu. Původní kamenná lidová architektura se nachází ve vnitrozemské obci Humac, kam se dostanete na kole.

Bourá se staré Brno
Opuštěných a chátrajících areálů se všude najde spousta, ať už jde o bývalé kasárny, cukrovary, cihelny, textilní nebo strojírenské fabriky. Podobně jako někdejší Vlněna čeká areál Zbrojovky, rekonstrukce se v Brně zatím dočkala jen Vaňkovka.

Na sklonku prázdnin Mezinárodní folklorní festival Brno a Jihomoravské dožínky
Kromě vystoupení souborů nabízel také ochutnávky vín,byl program pro děti nebo jarmark zemědělských produtků. Festival se v Brně koná pravidelně od roku 1990 na přelomu srpna a září.

Nikdo neví, kde je Brno. Každý ale ví, kde je Grand Prix Brno
Příštích pět ročníků bude po vleklých sporech pořádat město společně s krajem. Stát investuje 80 až 90 milionů korun ročně. Od roku 1965 je tradičním závodem mistrovství světa silničních motocyklů a na novém Masarykově okruhu se motorky prohání od roku 1987

V srdci Dolomit u čarokrásného jezera Lago di Misurina
Od jezera MISURINA cestou pod Col de Varda a pokračování na jižní úbočí masivu GRUPPO DEI CADINI s výhledy na rozeklané velikány Dolomit na Forc. Maraia a k chatě RIF. CITTA DI CARPI. Zpět opět horskými loukami s krásnými výhledy. Kdepak Italové udělali a přechodem chybu?

Dolomity - Monte Marmolada
Marmolada (3343 m n. m.) je nejvyšší hora Dolomitů. Samotné Dolomity v sobě zahrnují rozsáhlé území, které se dělí do menších horských skupin. Srdcem hor je městečko Cortina d'Ampezzo a okolní velikáni jako Tofana di Rozes, Monte Cristallo, Civetta, Marmolada, Sella či Monte Pelmo.

Lago di Garda
Největší a nejznámější z italských jezer leží na hranici regionů Lombardia, Veneto a Trentino-Alto Adige. Histrorické městečko Sirmione s hradem a termálními lázněmi. Prostě jste obklopeni historií, tradiční architekturou malého italského městečka, horami a jezerem Lago di Garda.

Nádherná nevěsta, charismatický ženich, úžasní hosté, romantické místo
Svatební den je pravděpodobně jeden z nejdůležitějších milníků v životě. Svatba a vše, co k ní patří, je dodnes nejnáročnější rodinnou oslavou.

Jana a Jan 3-9-2016 Brno
Svatba nepatří mezi běžné oslavy, je symbolem nové rodiny. Rodiny, která ovlivní nejen život novomanželů, ale i život rodičů. „Hodně šťastných společných chvil“

Svatební cesta Maledivy a Srí Lanka
u jihovýchodního výběžku Indie. Dříve byl ostrov známý pod názvem Cejlon. Kandy, nejkrásnější město Srí Lanky,Millennium Elephant Foundation, Národní park Kaudulla, Sigiriya a Dambulla, Polonnaruwa,......

Srí Lanka ostrovní stát v Indickém oceánu
Maledivy - korálové ostrůvky v Indickém oceánu. Bělostné pláže, dlouhé pásy korálových útesů i bohatý podmořský život. Odpočinek na liduprázdných plážích, koupání, opalování,... ostatní až od novomanželů

Cyklotoulky v okolí Brna
Na cyklostezkách potkávám sportovně založené rychlé stroje, ale také stylová elektrokola. Například Shimano předpokládá, že v roce 2020 bude čtyřicet procent všech prodaných jízdních kol s elektropohonem.

43. Mezinárodní strojírenský veletrh.
Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu vystavoval rekordní počet čínských firem. V pavilonu A1 byla oficiální expozice Číny včetně provincií a měst a také významné čínské holdingy a technologické firmy, například Aviation Industry Corporation of China, China Machinery Engineering Corporation, Yanfeng Automotive Interiors of SAIC Motor Corporation, Shanghai Electric nebo Inesa.

Oslava narozenin na Vysočině
Skutečné vztahy, skuteční přátelé, těm co na vás opravdu záleží za všech okolností, můžeme spočítat na prstech jedné ruky. Tyto vztahy jsou pak „kotvou v duši“.

Výlov rybníka Bahňák
Již sedmnáctý výlov spojený s prodejem kaprů za přijatelné ceny, prodej amurů, candátů, línů… Bohatá nabídka rybích specialit a příjemném posezení při country muzice.

Nedožité narozeniny Františka Knapa
Křivdy zapisujte do písku, dobré skutky tesejte do mramoru.

Parlament, senát, Kramářova vila - mávštěva míst, kde chybí myšlenky a přebývají slova.
Když jsem stál za tím řečnickým pultíkem tak jsem si položil otázku: Co vlastně lidé chtěli a očekávali po úspěšné sametové revoluci? Dnes už víme o těch, kteří stávali na tribunách a pódiích ať už kdekoliv. Moc se toho , ale neví o lidech, co stáli pod těmi tribunami a pódii. A především o těch, co zůstávali doma. "Revoluci připravují idealisté, dělají fanatici a plody seberou podvodníci." To snad řekl Otto von Bismarck.

Dušičky
Hřbitovy jsou plny úspěšných lidí. Podzimní večer prozářený stovkami svíček, má v sobě skutečně cosi magického. Právě pomník a pietní místo nabízí to pozastavení a zamyšlení. Vzpomínáme na své předky, blízké i přátele, kteří zde již nejsou. A zároveň i jsou. Žijí dále. V nás. V paměti, a především v bytí nás, živých.

"Oslavy" 17. Listopadu
V den 27. výročí Sametové revoluce, se sluší stylově použít upravené heslo "Ať naše pravda a nenávist zvítězí nad jejich pravdou a nenávistí". Pomalý, nenápadný, plíživý posun. Svoboda a demokracie mizí nejen z chování těch, kdo jsou zrovna u moci; ale horší je , že díky médiím mizí z myšlení celé společnosti. Letos ty oslavy po 28 říjnu chtěli ještě více rozpálit – nakonec se najde někdo, kdo svíčky a „vášně“ uhasí. Z jiskry toužebný plamen nevzešel a týdny plánovaného neklidu byly završeny poměrně klidně.

Možnost nahlédnout do divadelního zázemí.
V Janáčkově divadle přivítali hvězdu (viz foto), která vytvořila celosvětově unikátní hudební dílo. Nejblížší těšení je na Čerta a Káču. Noc divadel.

Austerlitz 2016
Na Slavkovském bojišti ve dnech 2.–4. prosince 2016 proběhla bitevní ukázka pod kopcem Santon u obce Tvarožná, za účasti cca 1000 vojáků v dobových uniformách, 60 koní a 15 děl.

Mikuláš se svým doprovodem. .
Sami máte nejspíš na tohle období řadu nostalgických vzpomínek z vlastního dětství a rádi byste je zprostředkovali i svým dětem.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Brně.
Vizuální show při slavnostním rozsvícení patnáct a půl metru vysoké jedle obrovské v pátek zahájílo brněnské vánoční trhy, největší v historii.

Vojenské historické muzeum ve Vídni.
Nachází se v komplexu Arsenal, který byl vybudován v roce 1856 jako pevnost. Muzeum prostřednictvím tematických síní seznamuje návštěvníky s vývojem rakouských branných sil od 16. století do konce monarchie.

Vánoční nálada se ve Vídni.
Vídeňské vánoční trhy přinášejí jedinečnou kombinaci imperiální okázalosti a slavnostní dobré nálady. Trhy před zámkem Schönbrunn a zámkem Belvedere či Kouzlo adventu na Radničním náměstí.

Vánoční trhy v Brně mají své kouzlo.
Vánoční program ve Vaňkovce, vám nakupování zpříjemní bohatý vánoční program. Stejně na náměstích je vánoční program.

Vánoční trhy Praha 2016.
Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po třinácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Na Staroměstském náměstí vedle jesliček a mnoha malých stánků se tyčí obrovská vánoční jedle s blyštivými ozdobami.

Muzikál Mamma Mia zpívá česky.
Před českého diváka předstoupil s texty, o jejichž překlad se postaral Adam Novák, a v režii Antonína Procházky. Uvádí se v Kongresovém centru v Praze, v sále s největší diváckou kapacitou (až 1650 míst), ale atmosféra, na jakou jsme zvyklí z filmu (Meryl Streep), nevznikla . Co snad překvapilo, byli polonazí mládenci, kteří roznášeli občerstvení.

Neotřelá atmosféra a kouzlo Vánoc.
Snaha vrátit ducha Vánoc a vánočních tradic do středu města Brna tak, aby obyvatelé města cítili onu neopakovatelnou a jedinečnou vánoční atmosféru a pohodu. Také přicházet každý rok s jinou tématikou.

Bavorská metropole v době adventní .
Poprvé i nejnavštěvovanější adventní trhy v Mnichově. Dýchnou na nás jak monumentálností, tak typicky německým klidem a pohodou. Nad vánočními stánky se tyčí chrám Panny Marie (Frauenkirche), budovy Staré i Nové radnice,…..

Opevněné vánoční trhy za doprovodu Brolnu .
Po útoku v Berlíně se zpřísnila bezpečnostní opatření. V Brně kolem vánočních trhů na Náměstí Svobody postavili hasičská auta jako zábranu. V dalších českých městech byly také vánoční akce pro veřejnost střežené, opevněné – chránily je betonové zátarasy, přístupové ulice byly zablokované. Na nemálo lidí to působilo jako přehnaná reakce, demonstrace síly na místě, zřejmě jsme na počátku velkých změn.

O Vánocích se kostely plní i nevěřícími.
Hroznové víno je po pomerančích druhé nejšlechtěnější ovoce na světě. Tak jsem daroval láhev z letošní sklizně. O Vánocích chodí do kostelů i lidé, kteří nejsou věřící. Především na Štědrý den při takzvaných půlnočních mších.

"Únik" z vánočního shonu, zdvořilostních návštěv, přejídání, lenošení.
Venku je celkem přijatelně. Z leče je najednou slyšet volání honců: "Prasata." Tak raději opět ať je teplo nebo zima, nejen na silvestra Brněnské pivo je vždy prima.

Oslava Nového roku 2017 .
Rok 2016 už je definitivně za námi. Během dvou týdnů nového roku si i ti nejroztržitější z nás zvykli psát v datumu nový rok, a tak se tedy konečně můžeme ohlédnout a zhodnotit, jaký ten minulý rok vlastně byl.

Je zcela přirozené, že na konci každého roku bilancujeme nad životem a přemýšlíme nad tím, co bychom chtěli změnit. Přestože, že se nám naše předsevzetí většinou nedaří plnit. Koupání ve Svratce po silvestrovské noci je sice velice osvěžující, ale ne pro mne.

Jedna z nejkrásnějších oper Rusalka.
Rusalka, se ale trápí láskou k člověku, k princovi. Pohádkový příběh o lásce, zradě a odpuštění, vykoupeném cenou nejvyšší. Inscenace z pera divadelního a filmového režiséra Vladimíra Morávka, který do pohádkového světa vnesl osobitou poetiku evokující dávné severské a keltské báje.

Běžkařské tratě v okolí Brna.
Nějak jsme sněhovým přídělům odvykli a letos jsme byli poněkud zaskočeni. Budou následovat vyšší účty v domácnostech, protože se topí mnohem více než v jiných letech. Sníh přilákal běžkaře na tratě v okolí Brna včetně zamrzlé přehrady. Každý si užívá mrazu a sněhové nadílky jinak.

Je nás více co slavíme v lednu narozeni:
Michaela, Květoslava, Zdeněk ml., nejnověji Oldřich, dále např. spisovatel Jan Karafiát,Mel Gibson, ale i Elvis Aaron Presley, ale i jeden z nejvlivnějších vědců, Isaac Newton. ..Tak tedy podle staré písně: Kdo jsi se v lednu narodil, povstaň, povstaň, povstaň uchop se svojí skleničky a vypij obsah celičký,…..

Narození dítěte patří mezi nejkrásnější životní okamžiky.
Ať Vám Oldřich přinese mnoho radosti a šťastných chvil, ať je zdravý a roste jako z vody. Blahopřejeme k narození děťátka, ať Vám štěstím jenom kvete a láskou nešetřete.

Hokej je tvrdý kontaktní sport,
Stejně jako my všichni se ženeme za výsledky, počítáme body, kontrolujeme pořadí v tabulkách. Sport vybízí k soutěžení, hokej není žádnou výjimkou. Zkrátka hokej je kolektivní hra, kde jde také o navazování sociálních vztahů….

Ples města Mikulov 28. ledna prodchnutý barokní atmosférou.
Vedení města poukázalo na bohatství barokní kultury a historie. Mikulov má v tomto směru jistě co nabídnout. Motiv baroka posloužil ke zpestření plesu a obohacení jeho atmosféry.

Zemřela Anna Knapová 1932-2017.
Už není koho držet za ruku a komu vyprávět o svých starostech a radostech.
Z hlediska každého člověka není nic osobnější, než smrt a umírání. V průběhu života ztrácíme známé, přátele, rodinné příslušníky, a nakonec dojdeme k biologickému konci. Každé umírání znamená loučení se vším,.....

Dokonalý nebo vybalancovaný?
Lidé, kteří vědí co v životě chtějí, jsou dnes opravdu ohroženým druhem. Prostě si uvědomují, že vše co, potřebují ke štěstí, mají. Jejich dcerka to má dobře vybalancované, se smyslem pro statiku.

Ženy ženám – Děti dětem
Ženská sešlost, při které se zregenerují, odpočinou si, hezky si popovídají a nádherně si to spolu užijí. Prostě pohodička, během které se navíc něco dozví,…..Ta druhá sešlost určitě neřeší, jaké by to asi bylo, kdybyste se alespoň na jeden den staly princeznou. Svět je již jinde.

Zábavné aquacentrum Aqualand
Astronomické jaro je už tady a i venkovní teploty začínají stoupat. Když se řekne voda a koupání, většinou si představíme parné léto. Proč si ale nezpestřit pobytem ve vodě i jaro?

Když se řekne voda a koupání, ....
Proč si ale nezpestřit pobytem ve vodě i jaro? Teplé moře, čisté pláže, exotika. Není nad to vyrazit na dovolenou už nyní. Dlouho byl Omán pro cestovatele zcela nedostupnou zemí, a snad právě proto jsou zde ve velké míře zachovány typicky arabské prvky.

Když se řekne dovolená, tak exotická cesta.
Cestování jako nekončící zdroj emocí i vzpomínek. To nejzajímavější z exotického ostrova Srí Lanka a luxus Malediv. Co spojuje tyto naprosto odlišné země? Přátelskost a pohostinnost místních obyvatel.

Slovem setkávání bychom rádi vyjádřili,….
Každý má své oblíbené místo, kde rád sedí, lidé sami ví, kde se jim sedí dobře a kde ne, jen neví proč. Někde je cílem vytvořit rodinný kruh, někdy i hospodu máme za vlídné a přátelské prostředí, místo k rozhovoru a pobavení.

Je pěkné, když někdo v našem blízkém okolí má čerstvé miminko.
Narození nového človíčka Oldřicha, je obrovská událost. Narození dítěte je něco tak mimořádného a radostného a novopečenému tatínkovi a především mamince je samozřejmě potřeba pogratulovat.

Inspirace kam vyrazit v Praze
Koncerty, festivaly, divadla, výstavy a párty. To nabízí naše metropole - dostatek možností pro kulturní vyžití či zábavu a relaxaci.

Koniklec velkokvětý (Pulsatilla grandis) jaro je opravdu tady.
U nás roste koniklec velkokvětý pouze na Moravě a to nejvíce právě v Brně - na Kamenném vrchu v městské části Nový Lískovec. Běhá se zde závod do mírného kopce, kde běžci udělají na chvilku „vpravo hleď“ a pokochají se. Třeba jim to dodá energie v tom stoupání. Nakonec tipněte kdo dobíhá?

Hokejové šílenství zachvátilo Brno: Kometa hraje play-off
Hokejisté Komety Brno porazili ve třetím čtvrtfinále play off extraligy na domácím ledě Spartu 4:3 v prodloužení, v sérii vedou 3:0 a vybojovali si postupový mečbol. O výsledku rozhodl po 44 sekundách prodloužení Marcel Haščák.

Kam po Česku?
Máme opět jaro a znovu máme mnoho předsevzetí a plánů. Co takhle naplánovat si návštěvu památek, a to jak kulturních, tak přírodních. Zasportovat si, ale i ochutnat dobré jídlo a pití.

Dětenice
Dětenice leží v Českém ráji v trojúhelníku vytyčeném Mladou Boleslaví, Jičínem a Nymburkem. Je to oblíbené místo chalupářů a výletníků, které přitahuje Zámecký resort s pivovarem, středověkou krčmou, vinným sklepem, středověkým hotelem.

"Středověké" prostředí a něco jako staročeskou mluvu
nechte se vtáhnout do děje. Středověký program ve středověké krčmě. Své umění vám předvede fakír se svým hadem, ohňové show, souboje těžkooděnců, nechte se vtáhnout do dějě a zapomeňte na jednadvacáté století. Za návštěvu stojí tradiční výroba Detenického piva podle legendárního postupu v zrestaurované budově pivovaru a prohlídka barokního zámku.

Hradní hostina s programem " Ve jménu krále"
Královská hostina, konaná v romantickém interieru hradní vinárny na Špilberku, nabízí dokonalou atmosféru stylizovaného hodokvasu. S bohatou tabulí, ale také koncipovaným zábavným programem, situováným do časů vlády jeho veličenstva. Vrcholem večera je kvitační audience a králem povýšení na arci erbovní pány a paní společnosti...

Hradní restaurace a vinárna Špilberk
Součástí restaurace je i letní terasa s jedinečným výhledem na Brno. Jinak zakladatel hradu, král Přemysl Otakar II, odtud napsal poslední list své manželce Kunhutě. 15.července 1278 Otakar II. opustil Brno, aby 26.srpna ztratil bitvu a zároveň i svůj život na Moravském poli.

Máte pro návštěvu stránky rodiny Knap ji již uloženou v Oblíbených ve svém internetovém prohlížeči ? NE !! Tak kliknout - Oblíbené - Přidat - no a to je celé děkuji.

Provedna aktualizace dne 18.2.2017