Vitejte na oficialnich strankach rodiny Knap
a rodů spřízněných

Retrospektivní výběr ze zajímavých událostí, které se udály v okruhu naší rodiny..

Vystavování fotek přátel, rodiny a třetích osob

Jméno, které dnes nenajdeme na internetu, jako by neexistovalo. Téměř každý má dnes založený profil na nějaké sociální síti a zde bývají zpravidla uveřejňovány i fotografie dotyčné osoby, jejích přátel a dalších osob. V praxi se nejde ptát každého ze svých přátel, jestli souhlasí s umístěním fotky, na které je také zachycen, na web.
Pokud však přímo na e-mail projeví nesouhlas, fotku z webu odstraním. Snažím se nikdy nezveřejňovat společně s fotografií údaje, dle kterých by bylo možné reálně vyhledat jednotlivé osoby.
Samotné stahování souborů z internetu je v pořádku, pokud soubory stahujete pouze pro svoji osobní potřebu. Problém však nastává v momentě sdílení, a tedy šíření. Většina takto nasdíleného obsahu je předmětem autorskoprávní ochrany a je šířena neoprávněně.

Rok -2016

Rok je pryč, jako by to byl mžik.

Bourá se staré Brno
Opuštěných a chátrajících areálů se všude najde spousta, ať už jde o bývalé kasárny, cukrovary, cihelny, textilní nebo strojírenské fabriky. Podobně jako někdejší Vlněna čeká areál Zbrojovky, rekonstrukce se v Brně zatím dočkala jen Vaňkovka.

Na sklonku prázdnin Mezinárodní folklorní festival Brno a Jihomoravské dožínky
Kromě vystoupení souborů nabízel také ochutnávky vín,byl program pro děti nebo jarmark zemědělských produtků. Festival se v Brně koná pravidelně od roku 1990 na přelomu srpna a září.

Nikdo neví, kde je Brno. Každý ale ví, kde je Grand Prix Brno
Příštích pět ročníků bude po vleklých sporech pořádat město společně s krajem. Stát investuje 80 až 90 milionů korun ročně. Od roku 1965 je tradičním závodem mistrovství světa silničních motocyklů a na novém Masarykově okruhu se motorky prohání od roku 1987

V srdci Dolomit u čarokrásného jezera Lago di Misurina
Od jezera MISURINA cestou pod Col de Varda a pokračování na jižní úbočí masivu GRUPPO DEI CADINI s výhledy na rozeklané velikány Dolomit na Forc. Maraia a k chatě RIF. CITTA DI CARPI. Zpět opět horskými loukami s krásnými výhledy. Kdepak Italové udělali a přechodem chybu?

Dolomity - Monte Marmolada
Marmolada (3343 m n. m.) je nejvyšší hora Dolomitů. Samotné Dolomity v sobě zahrnují rozsáhlé území, které se dělí do menších horských skupin. Srdcem hor je městečko Cortina d'Ampezzo a okolní velikáni jako Tofana di Rozes, Monte Cristallo, Civetta, Marmolada, Sella či Monte Pelmo.

Lago di Garda
Největší a nejznámější z italských jezer leží na hranici regionů Lombardia, Veneto a Trentino-Alto Adige. Histrorické městečko Sirmione s hradem a termálními lázněmi. Prostě jste obklopeni historií, tradiční architekturou malého italského městečka, horami a jezerem Lago di Garda.

Nádherná nevěsta, charismatický ženich, úžasní hosté, romantické místo
Svatební den je pravděpodobně jeden z nejdůležitějších milníků v životě. Svatba a vše, co k ní patří, je dodnes nejnáročnější rodinnou oslavou.

Jana a Jan 3-9-2016 Brno
Svatba nepatří mezi běžné oslavy, je symbolem nové rodiny. Rodiny, která ovlivní nejen život novomanželů, ale i život rodičů. „Hodně šťastných společných chvil“

Svatební cesta Maledivy a Srí Lanka
u jihovýchodního výběžku Indie. Dříve byl ostrov známý pod názvem Cejlon. Kandy, nejkrásnější město Srí Lanky,Millennium Elephant Foundation, Národní park Kaudulla, Sigiriya a Dambulla, Polonnaruwa,......

Srí Lanka ostrovní stát v Indickém oceánu
Maledivy - korálové ostrůvky v Indickém oceánu. Bělostné pláže, dlouhé pásy korálových útesů i bohatý podmořský život. Odpočinek na liduprázdných plážích, koupání, opalování,... ostatní až od novomanželů

Cyklotoulky v okolí Brna
Na cyklostezkách potkávám sportovně založené rychlé stroje, ale také stylová elektrokola. Například Shimano předpokládá, že v roce 2020 bude čtyřicet procent všech prodaných jízdních kol s elektropohonem.

43. Mezinárodní strojírenský veletrh.
Na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu vystavoval rekordní počet čínských firem. V pavilonu A1 byla oficiální expozice Číny včetně provincií a měst a také významné čínské holdingy a technologické firmy, například Aviation Industry Corporation of China, China Machinery Engineering Corporation, Yanfeng Automotive Interiors of SAIC Motor Corporation, Shanghai Electric nebo Inesa.

Oslava narozenin na Vysočině
Skutečné vztahy, skuteční přátelé, těm co na vás opravdu záleží za všech okolností, můžeme spočítat na prstech jedné ruky. Tyto vztahy jsou pak „kotvou v duši“.

Výlov rybníka Bahňák
Již sedmnáctý výlov spojený s prodejem kaprů za přijatelné ceny, prodej amurů, candátů, línů… Bohatá nabídka rybích specialit a příjemném posezení při country muzice.

Nedožité narozeniny Františka Knapa
Křivdy zapisujte do písku, dobré skutky tesejte do mramoru.

Parlament, senát, Kramářova vila - mávštěva míst, kde chybí myšlenky a přebývají slova.
Když jsem stál za tím řečnickým pultíkem tak jsem si položil otázku: Co vlastně lidé chtěli a očekávali po úspěšné sametové revoluci? Dnes už víme o těch, kteří stávali na tribunách a pódiích ať už kdekoliv. Moc se toho , ale neví o lidech, co stáli pod těmi tribunami a pódii. A především o těch, co zůstávali doma. "Revoluci připravují idealisté, dělají fanatici a plody seberou podvodníci." To snad řekl Otto von Bismarck.

Dušičky
Hřbitovy jsou plny úspěšných lidí. Podzimní večer prozářený stovkami svíček, má v sobě skutečně cosi magického. Právě pomník a pietní místo nabízí to pozastavení a zamyšlení. Vzpomínáme na své předky, blízké i přátele, kteří zde již nejsou. A zároveň i jsou. Žijí dále. V nás. V paměti, a především v bytí nás, živých.

"Oslavy" 17. Listopadu
V den 27. výročí Sametové revoluce, se sluší stylově použít upravené heslo "Ať naše pravda a nenávist zvítězí nad jejich pravdou a nenávistí". Pomalý, nenápadný, plíživý posun. Svoboda a demokracie mizí nejen z chování těch, kdo jsou zrovna u moci; ale horší je , že díky médiím mizí z myšlení celé společnosti. Letos ty oslavy po 28 říjnu chtěli ještě více rozpálit – nakonec se najde někdo, kdo svíčky a „vášně“ uhasí. Z jiskry toužebný plamen nevzešel a týdny plánovaného neklidu byly završeny poměrně klidně.

Možnost nahlédnout do divadelního zázemí.
V Janáčkově divadle přivítali hvězdu (viz foto), která vytvořila celosvětově unikátní hudební dílo. Nejblížší těšení je na Čerta a Káču. Noc divadel.

Austerlitz 2016
Na Slavkovském bojišti ve dnech 2.–4. prosince 2016 proběhla bitevní ukázka pod kopcem Santon u obce Tvarožná, za účasti cca 1000 vojáků v dobových uniformách, 60 koní a 15 děl.

Mikuláš se svým doprovodem. .
Sami máte nejspíš na tohle období řadu nostalgických vzpomínek z vlastního dětství a rádi byste je zprostředkovali i svým dětem.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu v Brně.
Vizuální show při slavnostním rozsvícení patnáct a půl metru vysoké jedle obrovské v pátek zahájílo brněnské vánoční trhy, největší v historii.

Vojenské historické muzeum ve Vídni.
Nachází se v komplexu Arsenal, který byl vybudován v roce 1856 jako pevnost. Muzeum prostřednictvím tematických síní seznamuje návštěvníky s vývojem rakouských branných sil od 16. století do konce monarchie.

Vánoční nálada se ve Vídni.
Vídeňské vánoční trhy přinášejí jedinečnou kombinaci imperiální okázalosti a slavnostní dobré nálady. Trhy před zámkem Schönbrunn a zámkem Belvedere či Kouzlo adventu na Radničním náměstí.

Vánoční trhy v Brně mají své kouzlo.
Vánoční program ve Vaňkovce, vám nakupování zpříjemní bohatý vánoční program. Stejně na náměstích je vánoční program.

Vánoční trhy Praha 2016.
Největší vánoční trhy v České republice můžete letos už po třinácté navštívit na Staroměstském a Václavském náměstí. Na Staroměstském náměstí vedle jesliček a mnoha malých stánků se tyčí obrovská vánoční jedle s blyštivými ozdobami.

Muzikál Mamma Mia zpívá česky.
Před českého diváka předstoupil s texty, o jejichž překlad se postaral Adam Novák, a v režii Antonína Procházky. Uvádí se v Kongresovém centru v Praze, v sále s největší diváckou kapacitou (až 1650 míst), ale atmosféra, na jakou jsme zvyklí z filmu (Meryl Streep), nevznikla . Co snad překvapilo, byli polonazí mládenci, kteří roznášeli občerstvení.

Neotřelá atmosféra a kouzlo Vánoc.
Snaha vrátit ducha Vánoc a vánočních tradic do středu města Brna tak, aby obyvatelé města cítili onu neopakovatelnou a jedinečnou vánoční atmosféru a pohodu. Také přicházet každý rok s jinou tématikou.

Bavorská metropole v době adventní .
Poprvé i nejnavštěvovanější adventní trhy v Mnichově. Dýchnou na nás jak monumentálností, tak typicky německým klidem a pohodou. Nad vánočními stánky se tyčí chrám Panny Marie (Frauenkirche), budovy Staré i Nové radnice,…..

Opevněné vánoční trhy za doprovodu Brolnu .
Po útoku v Berlíně se zpřísnila bezpečnostní opatření. V Brně kolem vánočních trhů na Náměstí Svobody postavili hasičská auta jako zábranu. V dalších českých městech byly také vánoční akce pro veřejnost střežené, opevněné – chránily je betonové zátarasy, přístupové ulice byly zablokované. Na nemálo lidí to působilo jako přehnaná reakce, demonstrace síly na místě, zřejmě jsme na počátku velkých změn.

O Vánocích se kostely plní i nevěřícími.
Hroznové víno je po pomerančích druhé nejšlechtěnější ovoce na světě. Tak jsem daroval láhev z letošní sklizně. O Vánocích chodí do kostelů i lidé, kteří nejsou věřící. Především na Štědrý den při takzvaných půlnočních mších.

"Únik" z vánočního shonu, zdvořilostních návštěv, přejídání, lenošení.
Venku je celkem přijatelně. Z leče je najednou slyšet volání honců: "Prasata." Tak raději opět ať je teplo nebo zima, nejen na silvestra Brněnské pivo je vždy prima.

Oslava Nového roku 2017 .
Rok 2016 už je definitivně za námi. Během dvou týdnů nového roku si i ti nejroztržitější z nás zvykli psát v datumu nový rok, a tak se tedy konečně můžeme ohlédnout a zhodnotit, jaký ten minulý rok vlastně byl.

Je zcela přirozené, že na konci každého roku bilancujeme nad životem a přemýšlíme nad tím, co bychom chtěli změnit. Přestože, že se nám naše předsevzetí většinou nedaří plnit. Koupání ve Svratce po silvestrovské noci je sice velice osvěžující, ale ne pro mne.

Jedna z nejkrásnějších oper Rusalka.
Rusalka, se ale trápí láskou k člověku, k princovi. Pohádkový příběh o lásce, zradě a odpuštění, vykoupeném cenou nejvyšší. Inscenace z pera divadelního a filmového režiséra Vladimíra Morávka, který do pohádkového světa vnesl osobitou poetiku evokující dávné severské a keltské báje.

Běžkařské tratě v okolí Brna.
Nějak jsme sněhovým přídělům odvykli a letos jsme byli poněkud zaskočeni. Budou následovat vyšší účty v domácnostech, protože se topí mnohem více než v jiných letech. Sníh přilákal běžkaře na tratě v okolí Brna včetně zamrzlé přehrady. Každý si užívá mrazu a sněhové nadílky jinak.

Je nás více co slavíme v lednu narozeni:
Michaela, Květoslava, Zdeněk ml., nejnověji Oldřich, dále např. spisovatel Jan Karafiát,Mel Gibson, ale i Elvis Aaron Presley, ale i jeden z nejvlivnějších vědců, Isaac Newton. ..Tak tedy podle staré písně: Kdo jsi se v lednu narodil, povstaň, povstaň, povstaň uchop se svojí skleničky a vypij obsah celičký,…..

Narození dítěte patří mezi nejkrásnější životní okamžiky.
Ať Vám Oldřich přinese mnoho radosti a šťastných chvil, ať je zdravý a roste jako z vody. Blahopřejeme k narození děťátka, ať Vám štěstím jenom kvete a láskou nešetřete.

Hokej je tvrdý kontaktní sport,
Stejně jako my všichni se ženeme za výsledky, počítáme body, kontrolujeme pořadí v tabulkách. Sport vybízí k soutěžení, hokej není žádnou výjimkou. Zkrátka hokej je kolektivní hra, kde jde také o navazování sociálních vztahů….

Ples města Mikulov 28. ledna prodchnutý barokní atmosférou.
Vedení města poukázalo na bohatství barokní kultury a historie. Mikulov má v tomto směru jistě co nabídnout. Motiv baroka posloužil ke zpestření plesu a obohacení jeho atmosféry.

Zemřela Anna Knapová 1932-2017.
Už není koho držet za ruku a komu vyprávět o svých starostech a radostech.
Z hlediska každého člověka není nic osobnější, než smrt a umírání. V průběhu života ztrácíme známé, přátele, rodinné příslušníky, a nakonec dojdeme k biologickému konci. Každé umírání znamená loučení se vším,.....

Dokonalý nebo vybalancovaný?
Lidé, kteří vědí co v životě chtějí, jsou dnes opravdu ohroženým druhem. Prostě si uvědomují, že vše co, potřebují ke štěstí, mají. Jejich dcerka to má dobře vybalancované, se smyslem pro statiku.

Ženy ženám – Děti dětem
Ženská sešlost, při které se zregenerují, odpočinou si, hezky si popovídají a nádherně si to spolu užijí. Prostě pohodička, během které se navíc něco dozví,…..Ta druhá sešlost určitě neřeší, jaké by to asi bylo, kdybyste se alespoň na jeden den staly princeznou. Svět je již jinde.

Zábavné aquacentrum Aqualand
Astronomické jaro je už tady a i venkovní teploty začínají stoupat. Když se řekne voda a koupání, většinou si představíme parné léto. Proč si ale nezpestřit pobytem ve vodě i jaro?

Když se řekne voda a koupání, ....
Proč si ale nezpestřit pobytem ve vodě i jaro? Teplé moře, čisté pláže, exotika. Není nad to vyrazit na dovolenou už nyní. Dlouho byl Omán pro cestovatele zcela nedostupnou zemí, a snad právě proto jsou zde ve velké míře zachovány typicky arabské prvky.

Když se řekne dovolená, tak exotická cesta.
Cestování jako nekončící zdroj emocí i vzpomínek. To nejzajímavější z exotického ostrova Srí Lanka a luxus Malediv. Co spojuje tyto naprosto odlišné země? Přátelskost a pohostinnost místních obyvatel.

Slovem setkávání bychom rádi vyjádřili,….
Každý má své oblíbené místo, kde rád sedí, lidé sami ví, kde se jim sedí dobře a kde ne, jen neví proč. Někde je cílem vytvořit rodinný kruh, někdy i hospodu máme za vlídné a přátelské prostředí, místo k rozhovoru a pobavení.

Je pěkné, když někdo v našem blízkém okolí má čerstvé miminko.
Narození nového človíčka Oldřicha, je obrovská událost. Narození dítěte je něco tak mimořádného a radostného a novopečenému tatínkovi a především mamince je samozřejmě potřeba pogratulovat.

Inspirace kam vyrazit v Praze
Koncerty, festivaly, divadla, výstavy a párty. To nabízí naše metropole - dostatek možností pro kulturní vyžití či zábavu a relaxaci.

Koniklec velkokvětý (Pulsatilla grandis) jaro je opravdu tady.
U nás roste koniklec velkokvětý pouze na Moravě a to nejvíce právě v Brně - na Kamenném vrchu v městské části Nový Lískovec. Běhá se zde závod do mírného kopce, kde běžci udělají na chvilku „vpravo hleď“ a pokochají se. Třeba jim to dodá energie v tom stoupání. Nakonec tipněte kdo dobíhá?

Hokejové šílenství zachvátilo Brno: Kometa hraje play-off
Hokejisté Komety Brno porazili ve třetím čtvrtfinále play off extraligy na domácím ledě Spartu 4:3 v prodloužení, v sérii vedou 3:0 a vybojovali si postupový mečbol. O výsledku rozhodl po 44 sekundách prodloužení Marcel Haščák.

Kam po Česku?
Máme opět jaro a znovu máme mnoho předsevzetí a plánů. Co takhle naplánovat si návštěvu památek, a to jak kulturních, tak přírodních. Zasportovat si, ale i ochutnat dobré jídlo a pití.

Dětenice
Dětenice leží v Českém ráji v trojúhelníku vytyčeném Mladou Boleslaví, Jičínem a Nymburkem. Je to oblíbené místo chalupářů a výletníků, které přitahuje Zámecký resort s pivovarem, středověkou krčmou, vinným sklepem, středověkým hotelem.

"Středověké" prostředí a něco jako staročeskou mluvu
nechte se vtáhnout do děje. Středověký program ve středověké krčmě. Své umění vám předvede fakír se svým hadem, ohňové show, souboje těžkooděnců, nechte se vtáhnout do dějě a zapomeňte na jednadvacáté století. Za návštěvu stojí tradiční výroba Detenického piva podle legendárního postupu v zrestaurované budově pivovaru a prohlídka barokního zámku.

Hradní hostina s programem " Ve jménu krále"
Královská hostina, konaná v romantickém interieru hradní vinárny na Špilberku, nabízí dokonalou atmosféru stylizovaného hodokvasu. S bohatou tabulí, ale také koncipovaným zábavným programem, situováným do časů vlády jeho veličenstva. Vrcholem večera je kvitační audience a králem povýšení na arci erbovní pány a paní společnosti...

Hradní restaurace a vinárna Špilberk
Součástí restaurace je i letní terasa s jedinečným výhledem na Brno. Jinak zakladatel hradu, král Přemysl Otakar II, odtud napsal poslední list své manželce Kunhutě. 15.července 1278 Otakar II. opustil Brno, aby 26.srpna ztratil bitvu a zároveň i svůj život na Moravském poli.

Velikonoce 2017 - 16. dubna Praha
Velikonoce patří mezi nejkrásnější období v roce. Zima ztrácí svoji vládu a příroda se probouzí ze svého spánku. Praha nabízí mnoho zajímavého a příjemného v tomto období. Zahrady a parky se začínají zelenat a kvést.

Ivanovice na Hané - Velikonoce 2017
kostel sv. Ondřeje s barokní podobou z let 1503 - 1536, před nímž je umístěna pozdně barokní socha Bolestné P. Marie z roku 1778 a sochy sv. Cyrila a Metoděje z roku 1890

Hokejová Kometa září naplno a 51 let dlouhé čekání.
Kometa byla v play-off suverénní, utrpěla jen dvě porážky. Postupně srazila třetí, čtvrtý a první tým základní části. Finále ovládla jasným poměrem 4:0.Po roce 2009 získali Brňané bronz, dvě stříbra a konečně i zlato.fanoušci. Dopadlo to "zlatě"" a tak fanouškům nevadilo, že za lístek museli utratit až 1250 korun. Na Zelném trhu u velkoplošných obrazovek i navzdory nevlídně mrazivému počasí dorazilo přes pět tisíc lidí.

Artur Fischer “pán hmoždinky” patent v roce 1958.
Jeho firma má v současnosti kolem 4000 zaměstnanců a obrat 660 miliónů Euro. V Ivanovicích již řadu let má svoji pobočku. Artur Fischer jako letecký mechanik se dostal za 2. světové války do sovětského obklíčení ve slavné bitvě v kotli u Stalingradu. Posledním letadlem se mu podařilo z tohoto pekla dostat pryč. Později padl do anglického zajetí v bojích v Itálii odkud dokázal utéci a v únoru 1946 se vrací domů.

„Jdeme na ranč nebo do Texasu”.
Od roku 1900 je jako zájezdní hostinec a posléze pivovarská hospoda. Za doprovodu country kapely Mrak jsme si několikrát projeli náš repertoár a také zatancovali.

Krajské hranice v současnosti nerespektují zemské hranice.
„Landgrenze“, tedy zemská hranice označuje místo, kudy vedla zemská hranice mezi Čechami a Moravou, která zanikla v roce 1949.

Zelenohorští na poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Slavný architekt Jan Blažej Santini – Aichel a opat Vejmluva a výsledek představy o podobě svatostánku a použitých symbolech.

Některé dny se neobejdou bez fotky.
Nejen ta nejbližší rodina, ale i příbuzní a spoustu známých, kamarádů přes všechny věkové kategorie. Myslím, že je dobře, že se neztrácí kontakty.

Tradici 1. máje se snaží v Brně pravidelně využít různé skupiny
Verše Karla Hynka Máchy z Máje „vy truchlenci, jenž rozsmutnivše sebe, v tiché se slzy celí rozplýváte“. Protestů se zúčastnila zvláštní sestava lidí.

Proč zrovna Vranovsko? Protože je krásné a vážou nás tam vzpomínky.
Vranovsko totiž není jenom přehrada a zámek. Neuvěřitelná koncentrace památek a Podyjí oplývá unikátní přírodou. Prožili jsme zde spousty krásných chvil a máme báječné vzpomínky.

Narození Barunky je veliká událost a je třeba ji oslavit.
Dozvěděli jsme se z rána, že k Vám přiletěla vrána. A nechala v uzlíčku, krásnou malou holčičku. Ať Vám roste jako z vody, a je z ní holka do nepohody. Ať je veselá a zdravá a Vám jenom radost dává. Srdečně blahopřejeme.

Událost, která je třeba oslavit.
Nejen rodinné rituály nejsou přežitek. Naopak, schopnost lidí se scházet, povídat si, diskutovat, je v dnešní době, kdy jsou společnost a rodiny jsou čím dál více rozdrobené.

V určitém věku už neřešíme budoucnost, žijeme přítomností.
Mezi lidmi je obrovská skládka názorů, zkušeností, prožitků. Bohužel neplatí, že čím je člověk starší, tím je moudřejší, velkomyslnější, empatičtější.

Romantický hrad Bouzov
Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. Mnozí spojili začátek svého společného života s hradem.

Několik zajímavostí, které jistě stojí za shlédnutí.
Madečské jeskyně -Jeskyně byla známa od pradávna a je mimořádně významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou. Stát zatnul obří sekyru dluhů, obří sekyru mají i firmy a občané. Tahle je volně přístupná vedle vchodu do konického zámku.

Nábytkářský podnik ÚP Bučovice kdysi býval chloubou.
V roce 1894 byla založena Druckerova továrna, pozdější UP. Ve své době největší výrobce nábytku v Československu. Budovaly ho celé generace a dával živobytí dlouhou dobu spoustě lidí.

Cyklistům z Brna, těm je hej!
Protože okolí Brna je prošpikováno skvělými stezkami a terény. Protože okolí Brna žije. Cyklista se rychle blíží, zvládá cestu bez potíží. Pole, louky, černý les, budem doma ještě dnes.

Akce je vhodná pro každého, komu učaroval běh
Chystáte se na nějaký běžecký závod, ale ještě jste si žádný konkrétní nevybrali? Není potřeba být od mládí atlet, ale je potřeba mít chuť něco dělat a za začátku hlavně vůli.

Prezident ČR Miloš Zeman ve středu 31. 5. v Kuřimi.
„Vždy říkám občanům. Nenechte se koupit. Máte vyšší hodnotu, než je hodnota párku a piva. A přemýšlejte o tom, koho budete volit.“ Stále existuje manipulace a má spoustu krásných názvů.

Na Komenského náměstí v Brně slavný „růžový tank“.
Poněkud trapně vypadá stát, který dovolil vystavení tanku, ale jehož představitelé nejsou schopni nové obrněnce ani bez korupce objednat. Ještě trapnější je ale absence respektu a piety k těm, kteří do všech tanků světa nasedají a bojují za svobodu svou a svých blízkých.

Turistický pochod z Chvalkovic u Bučovic do Chvalkovic na Hané.
S nápadem kdysi přišel předseda chvalkovických turistů Drahoš Baláš. Cíl pochodu je jako každým rokem fotbalové hřiště ve Chvalkovicích na Hané. Na účastníky kromě bohatého občerstvení čeká i doprovodný program. K turistice tak nějak patří country a folk.

Ideální místo pro stanování na Vysočině.
Trocha dobrodružství, krásná příroda, nízké ceny - tak na co ještě čekáte? Sbalte stan a vyrazte letos do některé z nejkrásnějších oblasti, které Česká republika nabízí, milovníci trampské romantiky.

Chlum a Telč a další
Chlum u Třeboně je rekreační oblast. Dominantou městyse Chlum u Třeboně je na hrázi rybníka Hejtman stojící barokní zámek postavený v roce 1710. Velkolepá telčská rezidence pánů z Hradce patří k nejkrásnějším ukázkám italské renesance na našem území.

Chorvatsko.
Gradac je poslední vesnicí na Makarské riviéře. Má dvanáct set obyvatel a nachází se asi 40 kilometrů od města Makarska a 13 kilomentrů od přístavu Ploće. Je obklopen pohořím Rilič, které pokryvají borovicové lesy. Mezi zajímavosti patří, že se tato vesnice vyznačuje se nejvyšším počtem slunných dní v roce.

Nejjižnější místo Makarské riviéry Gradac.
Zdejší typické dlouhé, široké, oblázkové pláže, které pozvolna klesají do vody, se nazývají žalo. Nejznámější z nich, pláž Gornja vala na jihu obce bývá považována za nejkrásnější na celém Jadranu.

Brno přehrada
Název Brněnské přehrady v hantecu Prýgl nebo Prygl. Teploty ve stínu nad 30 stupňů a zatím čistá voda lákají v tomto létě na pláže Brněnské přehrady davy rekreantů. Obležené pláže a spousty otevřených občerstvení připomínají období před dávnými lety, kdy přehradu ještě netrápily sinice.

Welcome to Brno - je kulturní, bezpečné a cizincům pomáhá
Ministerstvo vnitra evidovalo na území Brna-města a Brna-venkova bezmála 30 tisíc cizinců. Ženy tvoří asi 41 procent. Trvalý pobyt zde má 15,6 tisíce lidí, ostatní tu žijí přechodně. V ČR máme stabilní počasí, žádná zemětřesením nebo hurikány nám nehrozí. Jen lidé by se měli k sobě chovat líp.

Zelená Hora pouť.
Tradice poutí a lidových slavností tohoto typu sahá až do období středověku, kdy byla pouť příležitostí pro setkání řemeslníků z širokého kraje a pro prosté obyvatele možností pro zakoupení neobvyklého zboží.

Pouť Pustiměř
V současné době mají poutě spíše komerčnější charakter a více než možností společenského setkání jsou zdrojem zábavy a relaxace.

Hanácké cyklotrasy a oživené folklorní akce - zahrady Kroměříž
Cyklotrasa značená jako 47 vede podél vodního toku z Kroměříže přes Uherské Hradiště a Veselí nad Moravou až do Hodonína. Celkově tak nabízí 80 kilometrů pohodové jízdy takřka po úplné rovině mezi Kroměříží a Hodonínem.

Baťův kanál tvoří osu turistické oblasti Slovácko.
Baťův kanál je nejjižnější část dálkové trasy Moravská stezka. Větší část této cesty je asfaltová přehledná rovina. Lodní doprava s cyklisty počítá, takže si můžete udělat kombinovaný výlet.

Grand Prix České republiky: 4.– 6. srpna 2017.
Přes 193 tisíc fanoušků motorek navštívilo letos Velkou cenu Brna. Triumf ve Velké ceně České republiky si vydobyl lídr seriálu Španěl Joan Mir a zvýšil svůj náskok na Itala Romana Fenatiho, který v Brně skončil druhý. Čeští závodníci ve všech kategoriích zůstali bez bodů.

Švýcarsko je výjimečné.
Lugano je město ležící ve švýcarském italsky mluvícím kantonu Ticino. Leží jižně od Alp na břehu Lago di Lugano, tedy Luganského jezera, mezi vrcholy Brè a San Salvatore. Ti, kdo si myslí, že Sv. Mořic je jen pro bohatší, tak se moc nemýlí. Středisko luxusu, koncentraci bank, butiků věhlasných značek a luxusních hotelů.

Sektorem švýcarského hospodářství je cestovní ruch.
Majestátné alpské vrcholky, klidné hladiny jezer, velkoměsto nebo netknutou přírodní krajinu, každá část Švýcarska má svůj osobitý charakter.

Lago Maggiore a Lago di Lugano
Kolem jezera Maggiore je spoustu krásných letovisek, malebné Stresy na břehu jezera, překrásný ostrov Isola Bella proslaveným Borromejským ostrovům, biskupský palác a subtropické zahrady.

San Carlo – Arona
U města Arona můžeme obdivovat měděnou sochu San Carlo Borromeo s vnitřním schodištěm, kdysi největší svého druhu na světě. Klášter Santa Caterina del Sasso je vytesaný do jedné ze strmých skal nad jezerem. Významným poutním místem je Sacro Monte di Ghiffa.

„Všechny cesty vedou do Říma“, ale přes Milán.
Milano jedno z nejkrásnějších měst severní Itálie v regionu Lombardie. Nejimpozantnější historickou památkou je nepochybně Duomo di Milano – milánská katedrála. Nejznámější hrad Castello Sforzesco, Teatro alla Scala.

Máte pro návštěvu stránky rodiny Knap ji již uloženou v Oblíbených ve svém internetovém prohlížeči ? NE !! Tak kliknout - Oblíbené - Přidat - no a to je celé děkuji.

Provedna aktualizace dne 16.9.2017