Vitejte na oficialnich strankach rodiny Knap
a rodů spřízněných

Retrospektivní výběr ze zajímavých událostí, které se udály v okruhu naší rodiny.
Fotografie zachycení okamžiku, který se mihne a je pravdivý a je to způsob jak utvářet lidské vnímání. Jedna fotografie vydá za tisíc slov.
Život je příběh... někdy je těch příběhů několik a někdy je prostě potřeba je zachytit... někdy jsou plné slzí od smíchu, někdy slzí od smutku, ale to je život.

Vystavování fotek přátel, rodiny a třetích osob

Jméno, které dnes nenajdeme na internetu, jako by neexistovalo. Téměř každý má dnes založený profil na nějaké sociální síti a zde bývají zpravidla uveřejňovány i fotografie dotyčné osoby, jejích přátel a dalších osob. V praxi se nejde ptát každého ze svých přátel, jestli souhlasí s umístěním fotky, na které je také zachycen, na web.
Pokud však přímo na e-mail projeví nesouhlas, fotku z webu odstraním. Snažím se nikdy nezveřejňovat společně s fotografií údaje, dle kterých by bylo možné reálně vyhledat jednotlivé osoby.
Samotné stahování souborů z internetu je v pořádku, pokud soubory stahujete pouze pro svoji osobní potřebu. Problém však nastává v momentě sdílení, a tedy šíření. Většina takto nasdíleného obsahu je předmětem autorskoprávní ochrany a je šířena neoprávněně.

Rok -2017

Jedinou jistotou je, že žádná jistota není.

Velikonoce 2017 - 16. dubna Praha
Velikonoce patří mezi nejkrásnější období v roce. Zima ztrácí svoji vládu a příroda se probouzí ze svého spánku. Praha nabízí mnoho zajímavého a příjemného v tomto období. Zahrady a parky se začínají zelenat a kvést.

Ivanovice na Hané - Velikonoce 2017
kostel sv. Ondřeje s barokní podobou z let 1503 - 1536, před nímž je umístěna pozdně barokní socha Bolestné P. Marie z roku 1778 a sochy sv. Cyrila a Metoděje z roku 1890

Hokejová Kometa září naplno a 51 let dlouhé čekání.
Kometa byla v play-off suverénní, utrpěla jen dvě porážky. Postupně srazila třetí, čtvrtý a první tým základní části. Finále ovládla jasným poměrem 4:0.Po roce 2009 získali Brňané bronz, dvě stříbra a konečně i zlato.fanoušci. Dopadlo to "zlatě"" a tak fanouškům nevadilo, že za lístek museli utratit až 1250 korun. Na Zelném trhu u velkoplošných obrazovek i navzdory nevlídně mrazivému počasí dorazilo přes pět tisíc lidí.

Artur Fischer “pán hmoždinky” patent v roce 1958.
Jeho firma má v současnosti kolem 4000 zaměstnanců a obrat 660 miliónů Euro. V Ivanovicích již řadu let má svoji pobočku. Artur Fischer jako letecký mechanik se dostal za 2. světové války do sovětského obklíčení ve slavné bitvě v kotli u Stalingradu. Posledním letadlem se mu podařilo z tohoto pekla dostat pryč. Později padl do anglického zajetí v bojích v Itálii odkud dokázal utéci a v únoru 1946 se vrací domů.

„Jdeme na ranč nebo do Texasu”.
Od roku 1900 je jako zájezdní hostinec a posléze pivovarská hospoda. Za doprovodu country kapely Mrak jsme si několikrát projeli náš repertoár a také zatancovali.

Krajské hranice v současnosti nerespektují zemské hranice.
„Landgrenze“, tedy zemská hranice označuje místo, kudy vedla zemská hranice mezi Čechami a Moravou, která zanikla v roce 1949.

Zelenohorští na poutním kostele sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře.
Slavný architekt Jan Blažej Santini – Aichel a opat Vejmluva a výsledek představy o podobě svatostánku a použitých symbolech.

Některé dny se neobejdou bez fotky.
Nejen ta nejbližší rodina, ale i příbuzní a spoustu známých, kamarádů přes všechny věkové kategorie. Myslím, že je dobře, že se neztrácí kontakty.

Tradici 1. máje se snaží v Brně pravidelně využít různé skupiny
Verše Karla Hynka Máchy z Máje „vy truchlenci, jenž rozsmutnivše sebe, v tiché se slzy celí rozplýváte“. Protestů se zúčastnila zvláštní sestava lidí.

Proč zrovna Vranovsko? Protože je krásné a vážou nás tam vzpomínky.
Vranovsko totiž není jenom přehrada a zámek. Neuvěřitelná koncentrace památek a Podyjí oplývá unikátní přírodou. Prožili jsme zde spousty krásných chvil a máme báječné vzpomínky.

Narození Barunky je veliká událost a je třeba ji oslavit.
Dozvěděli jsme se z rána, že k Vám přiletěla vrána. A nechala v uzlíčku, krásnou malou holčičku. Ať Vám roste jako z vody, a je z ní holka do nepohody. Ať je veselá a zdravá a Vám jenom radost dává. Srdečně blahopřejeme.

Událost, která je třeba oslavit.
Nejen rodinné rituály nejsou přežitek. Naopak, schopnost lidí se scházet, povídat si, diskutovat, je v dnešní době, kdy jsou společnost a rodiny jsou čím dál více rozdrobené.

V určitém věku už neřešíme budoucnost, žijeme přítomností.
Mezi lidmi je obrovská skládka názorů, zkušeností, prožitků. Bohužel neplatí, že čím je člověk starší, tím je moudřejší, velkomyslnější, empatičtější.

Romantický hrad Bouzov
Do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. Mnozí spojili začátek svého společného života s hradem.

Několik zajímavostí, které jistě stojí za shlédnutí.
Madečské jeskyně -Jeskyně byla známa od pradávna a je mimořádně významnou paleontologickou a archeologickou lokalitou. Stát zatnul obří sekyru dluhů, obří sekyru mají i firmy a občané. Tahle je volně přístupná vedle vchodu do konického zámku.

Nábytkářský podnik ÚP Bučovice kdysi býval chloubou.
V roce 1894 byla založena Druckerova továrna, pozdější UP. Ve své době největší výrobce nábytku v Československu. Budovaly ho celé generace a dával živobytí dlouhou dobu spoustě lidí.

Cyklistům z Brna, těm je hej!
Protože okolí Brna je prošpikováno skvělými stezkami a terény. Protože okolí Brna žije. Cyklista se rychle blíží, zvládá cestu bez potíží. Pole, louky, černý les, budem doma ještě dnes.

Akce je vhodná pro každého, komu učaroval běh
Chystáte se na nějaký běžecký závod, ale ještě jste si žádný konkrétní nevybrali? Není potřeba být od mládí atlet, ale je potřeba mít chuť něco dělat a za začátku hlavně vůli.

Prezident ČR Miloš Zeman ve středu 31. 5. v Kuřimi.
„Vždy říkám občanům. Nenechte se koupit. Máte vyšší hodnotu, než je hodnota párku a piva. A přemýšlejte o tom, koho budete volit.“ Stále existuje manipulace a má spoustu krásných názvů.

Na Komenského náměstí v Brně slavný „růžový tank“.
Poněkud trapně vypadá stát, který dovolil vystavení tanku, ale jehož představitelé nejsou schopni nové obrněnce ani bez korupce objednat. Ještě trapnější je ale absence respektu a piety k těm, kteří do všech tanků světa nasedají a bojují za svobodu svou a svých blízkých.

Turistický pochod z Chvalkovic u Bučovic do Chvalkovic na Hané.
S nápadem kdysi přišel předseda chvalkovických turistů Drahoš Baláš. Cíl pochodu je jako každým rokem fotbalové hřiště ve Chvalkovicích na Hané. Na účastníky kromě bohatého občerstvení čeká i doprovodný program. K turistice tak nějak patří country a folk.

Ideální místo pro stanování na Vysočině.
Trocha dobrodružství, krásná příroda, nízké ceny - tak na co ještě čekáte? Sbalte stan a vyrazte letos do některé z nejkrásnějších oblasti, které Česká republika nabízí, milovníci trampské romantiky.

Chlum a Telč a další
Chlum u Třeboně je rekreační oblast. Dominantou městyse Chlum u Třeboně je na hrázi rybníka Hejtman stojící barokní zámek postavený v roce 1710. Velkolepá telčská rezidence pánů z Hradce patří k nejkrásnějším ukázkám italské renesance na našem území.

Chorvatsko.
Gradac je poslední vesnicí na Makarské riviéře. Má dvanáct set obyvatel a nachází se asi 40 kilometrů od města Makarska a 13 kilomentrů od přístavu Ploće. Je obklopen pohořím Rilič, které pokryvají borovicové lesy. Mezi zajímavosti patří, že se tato vesnice vyznačuje se nejvyšším počtem slunných dní v roce.

Nejjižnější místo Makarské riviéry Gradac.
Zdejší typické dlouhé, široké, oblázkové pláže, které pozvolna klesají do vody, se nazývají žalo. Nejznámější z nich, pláž Gornja vala na jihu obce bývá považována za nejkrásnější na celém Jadranu.

Brno přehrada
Název Brněnské přehrady v hantecu Prýgl nebo Prygl. Teploty ve stínu nad 30 stupňů a zatím čistá voda lákají v tomto létě na pláže Brněnské přehrady davy rekreantů. Obležené pláže a spousty otevřených občerstvení připomínají období před dávnými lety, kdy přehradu ještě netrápily sinice.

Welcome to Brno - je kulturní, bezpečné a cizincům pomáhá
Ministerstvo vnitra evidovalo na území Brna-města a Brna-venkova bezmála 30 tisíc cizinců. Ženy tvoří asi 41 procent. Trvalý pobyt zde má 15,6 tisíce lidí, ostatní tu žijí přechodně. V ČR máme stabilní počasí, žádná zemětřesením nebo hurikány nám nehrozí. Jen lidé by se měli k sobě chovat líp.

Zelená Hora pouť.
Tradice poutí a lidových slavností tohoto typu sahá až do období středověku, kdy byla pouť příležitostí pro setkání řemeslníků z širokého kraje a pro prosté obyvatele možností pro zakoupení neobvyklého zboží.

Pouť Pustiměř
V současné době mají poutě spíše komerčnější charakter a více než možností společenského setkání jsou zdrojem zábavy a relaxace.

Hanácké cyklotrasy a oživené folklorní akce - zahrady Kroměříž
Cyklotrasa značená jako 47 vede podél vodního toku z Kroměříže přes Uherské Hradiště a Veselí nad Moravou až do Hodonína. Celkově tak nabízí 80 kilometrů pohodové jízdy takřka po úplné rovině mezi Kroměříží a Hodonínem.

Baťův kanál tvoří osu turistické oblasti Slovácko.
Baťův kanál je nejjižnější část dálkové trasy Moravská stezka. Větší část této cesty je asfaltová přehledná rovina. Lodní doprava s cyklisty počítá, takže si můžete udělat kombinovaný výlet.

Grand Prix České republiky: 4.– 6. srpna 2017.
Přes 193 tisíc fanoušků motorek navštívilo letos Velkou cenu Brna. Triumf ve Velké ceně České republiky si vydobyl lídr seriálu Španěl Joan Mir a zvýšil svůj náskok na Itala Romana Fenatiho, který v Brně skončil druhý. Čeští závodníci ve všech kategoriích zůstali bez bodů.

Švýcarsko je výjimečné.
Lugano je město ležící ve švýcarském italsky mluvícím kantonu Ticino. Leží jižně od Alp na břehu Lago di Lugano, tedy Luganského jezera, mezi vrcholy Brè a San Salvatore. Ti, kdo si myslí, že Sv. Mořic je jen pro bohatší, tak se moc nemýlí. Středisko luxusu, koncentraci bank, butiků věhlasných značek a luxusních hotelů.

Sektorem švýcarského hospodářství je cestovní ruch.
Majestátné alpské vrcholky, klidné hladiny jezer, velkoměsto nebo netknutou přírodní krajinu, každá část Švýcarska má svůj osobitý charakter.

Lago Maggiore a Lago di Lugano
Kolem jezera Maggiore je spoustu krásných letovisek, malebné Stresy na břehu jezera, překrásný ostrov Isola Bella proslaveným Borromejským ostrovům, biskupský palác a subtropické zahrady.

San Carlo – Arona
U města Arona můžeme obdivovat měděnou sochu San Carlo Borromeo s vnitřním schodištěm, kdysi největší svého druhu na světě. Klášter Santa Caterina del Sasso je vytesaný do jedné ze strmých skal nad jezerem. Významným poutním místem je Sacro Monte di Ghiffa.

„Všechny cesty vedou do Říma“, ale přes Milán.
Milano jedno z nejkrásnějších měst severní Itálie v regionu Lombardie. Nejimpozantnější historickou památkou je nepochybně Duomo di Milano – milánská katedrála. Nejznámější hrad Castello Sforzesco, Teatro alla Scala.

Stárci a dobrovolní hasiči a Tradiční hody.
Můžete vidět úžasnou atmosféru, kroje, skvělou muziku a zábavu, setkání se spoustou přátel a vše spojné s hodovým veselím.

Několik koncertů k výročí 780 let založení Bohunic.
Ivo Jahelka, skupina Stejšn Savana a Miroslav Imrich se skupinou Tango. Zazpívat přijela také bohunická rodačka Monika Bagárová.

Křtiny: Velká rodinná událost.
Původně v dávných dobách byli křtěni převážně dospělí. Na křest se připravovali dlouhou dobu. Během ní by­i poučováni o víře a uváděni do způsobu života podle evangelia.

Do lesa se na „své místo“ na houby se chystá mnoho místních.
Podmínky vstupu do vojenského újezdu Březina na Vyškovsku se zpřísnily. Armáda podnikla několik ústupků, obce by jich chtěly ještě mnohem víc.

Go to Brno - okolí města.
Kdyby Hitler prohrál u Stalingradu až o několik let později, svištěly by dnes napříč Moravou od jihu na sever kolony aut. Historie však rozhodla jinak a z "transmoravské" dálnice zbyla jen zarůstající torza mostů a mohutných náspů.

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně patří k nejvýznamnějším akcím svého druhu v regionu.
Průmyslová automatizace je dnes pojem, který se skloňuje ve všech pádech – revoluční Průmysl 4.0, chytré automatizované systémy, technický pokrok.

Politika: Spor o samostatnost Katalánska a volby u nás
Odloučení řeší oba tábory, jejichž postoje jsou odlišné a často založeny na odlišných metodologiích i hypotézách. Vítěz voleb Andrej Babiš měl volební program, smlouvu s voliči a jeho hlavním tématem bylo, že zamezí dalšímu účinkování politických podnikatelů.

Termální lázně v Maďarsku.
Odpočinek a opravdovou relaxaci, budete cítit ještě dlouho poté, co se z pobytu vrátíte. Termální lázně v zemi, která má tisíciletou tradici spojenou s termálními prameny a léčitelstvím.

Dušičky skrývají hned dva svátky - svátek Všech svatých a Památka všech zemřelých.
Všechny kultury lidské civilizace od těch nejstarších až po současné se zabývaly otázkou konce života a další existence člověka po smrti. Lidé vždycky věřili v nějakou formu posmrtného života a v to, že duše zemřelých se mohou v některé dny vracet na zem.

Svatý Martin – svátek mladého vína a úrody.
S touto dobou jsou také spojeny výlovy rybníků. Na Svatého Martina se také poprvé ochutnávalo mladé víno. Jídla byla tučná, hodně se peklo, martinská husa byla poslední pečení před adventním šestitýdenním postem.

Životopisný muzikál Chaplin .
Kdo by neznal geniálního umělce a výjimečného člověka Charlie Chaplina. Muzikál je napsán na motivy jeho bohatého života byl uveden na Broadway v roce 2012. Současnost je jako za starých dobrých časů, opět řešíme neamerickou činnost.

Beznadějně vyprodaná hala Rondo duněla metalem.
Kromě jasných hitů, které kapela „naskládala“ za dobu své existence, asi nejvíce rezonovala tvorba z posledního alba DO PEKLA/DO NEBE.

Rozsvícení vánočního stromu 2017 - Brno.
Rozsvícení vánočního stromu je oficiální začátek pro vypuknutí vánoční nálady, návalu lidí v obchoďácích i rychlé mizení adventních kalendářů. Masky, oblečení z pravých zvířecích kůží a zvonce okolo pasu. Takhle vypadají praví čerti!

Bitva u Slavkova byla jednou z nejvýznamnějších napoleonských válek.
Dnes je tato bitva známá jako bitva tří císařů - proti sobě stáli císař Napoleon I. Bonaparte, František II. a ruský car Alexandr I. V bitvě samotné padlo podle historiků téměř 20 tisíc vojáků, jen na ruské straně činily ztráty 16 tisíc mužů.

Křesťanský advent a Vánoce 2017
Každý z nás prožívá Vánoce společně s druhými lidmi, zakouší to obdarování, zakouší lásku a zároveň tohle je důležitý, aby viděl nějakou budoucnost pro svůj život. O Vánocích pozdravíme všechny, co už nejsou mezi námi.

Silvestr ve znamení terorismu - Evropa samé zátarasy, policie, vojsko a všude přítomné kamery.
Velká evropská města oznámila, že na přelomu roku 2017 zvýší bezpečnost rušných míst kvůli hrozbám teroristických útoků, aby se nemohly opakovat útoky z minulých let.

Továrna, která vyzbrojovala svět se bourá.
Zbrojovka Brno vznikla z původních rakousko-uherských dělostřeleckých dílen, a to v roce 1918, kdy nově vzniklé Československo potřebovalo získat zbrojní nezávislost. Areál v Zábrdovicích začali stavět šest let poté.

Rok -2017


Bohužel nastává ohlédnutí za uplynulým rokem 2017 a nový pohled na rok příští.

Matky sdílí své zkušenosti se starosti a radosti o děti
Život náš a našich blízkých tvoří nitky našich osudů, které proplétají s osudy ostatních lidí a dalších tvorů na Zemi. Sociální sítě jsou vlastně obrovským albem krásně či vtipně vypadajících momentů.

Narozeniny jako reálný kontak lidí, kterým vidíš do očí .
V době netu se nemusí lidé starat, jestli mají ti druzí čas a náladu. U reálných vztahů si na schůzku nebo rozhovor musí vyčlenit čas, který vyhovuje i druhým, vyžaduje i nějaké jiné úkony, někam dojet nebo uklidit, apod. Vztahy se poznají ne podle slov, ale podle činů - a ve virtuálním světě jsou jen slova, slova, slova.

Ve společnosti se ztrácejí myšlenky a i diskuze přestávají mít smysl, kromě konfrontace.
" Volič, zejména volí-li tak jak má a jak se v médiích očekává, je nejvyšším suverénem, autoritou, nadprůměrně inteliigentním činitelem, který má budoucnost, vizi a který tvoří dějiny. Avšak tentýž volič, pokud neplní přání médií a nevolí-li dle očekávání, je podprůměrně vzdělaný, populistický, xenofobní prorusky orientovaný živel, hoden studu a opovržení a vůbec, ale vůbec si nezaslouží demokracii, kterou mu Václav Havel vybojoval." Miroslav Macek

První výročí úmrtí.
Mše za zemřelou se uskuteční v chrámu Páně svatého Benedikta.

Ledové sochy na Pustevnách stále ještě neroztály a stojí v celé své kráse.
V ráji lyžařů, běžkařů, turistů a přenádherných výhledů na Beskydy. Na Pustevnách chybí Libušín a Maměnka., které byly vybudovány podle návrhů architekta Dušana Jurkoviče.

Rožnovské pivní lázně s tibetskými procedurami, masáží, večeří a ubytováním.
Místo, kde by se tibetská mystika a moudrost potkává s vitaminovou vydatností dobrého piva v srdci Valašska.

Aqualand Moravia.
Na Moravu je jezdí za vínem, ale i za relaxací. Aqualand Moravia je občas přeplněný, ale jinak to je pravý ráj pro všechny vodomily na břehu vodní nádrže Nové Mlýny v obci Pasohlávky pod Pálavou.

Filipíny - exotické pláže ostrova.
Na Moravu je jezdí za vínem, ale i za relaxací. Aqualand Moravia je občas přeplněný, ale jinak to je pravý ráj pro všechny vodomily na břehu vodní nádrže Nové Mlýny v obci Pasohlávky pod Pálavou.

Infinit Maximus.
Wellness & Spa Infinit Maximus termální bazény, privátní spa & masáže a saunový svět. Areál, na brněnské přehradě, kde si můžete dopřát to, co je pro vaše tělo příjemné a užitečné.

Osvětim (německy Auschwitz).
Při vstupu do areálu se musí projít bezpečnostním rámem. Do koncentračního tábora se vstupuje bránou s nápisem „Arbeit macht frei“ (práce osvobozuje). Většina tehdejších vězňů netušila, že touto branou zpět nikdy nepůjde, že odsud není návratu.

Demonstrace v Brně proti Babišovi a Zemanovi.
Čím častěji budou média tvrdit, že "50% lidí jsou volové, protože volili (Babiše, Zemana, Okamuru...)", tím bude toto procento vyšší. A je to tak, možná, dobře!

Spojené arabské emiráty.
Emiráty jsou krásné místo pro rodinnou dovolenou. Jsou zde krásné pláže, luxusní hotely s příjemným personálem, a také výborné podmínky pro koupání a potápění.

Moderní Dubaj.
Pouhé tři desetiletí trvalo, než se malá rybářská vesnička na arabském poloostrově proměnila ve 4. nejnavštěvovanější město světa.

Vzhůru na výšlap nebo na kolo!
Podle průzkumu společnosti Median mají Češi ze všech sportů nejraději jízdu na kole. Aktivně se cyklistice věnuje čtvrtina populace, k tomu připočtěme ty, kteří svůj bicykl projedou jen párkrát za rok, a výsledkem je jednoduchá rovnice: co Čech, to cyklista.

Užíváme si s dětmi jaro.
Teplé počasí nejvíc potěšilo naše děti. Nádherní poslové jara a navíc je skvělé, mít přímo ve městě takovou nádheru.

Brněnská vláda nad extraligou pokračuje.
Jméno krále extraligy na Masarykově poháru je podruhé v řadě stejné, Kometa Brno. Zelný trh patřil Kometě a jejím fanouškům. Probíhaly zde velkoplošné přenosy finálových utkání.

Tugendhat - příklad funkcionalistické architektury.
Postavil van der Rohe v roce 1930. Původní majitelé ji užívali krátce, do roku 1938. Po osvobození byla používána k různým účelům, počátkem 80. let se vila stala majetkem města Brna.

Setkání ve Vranově nad Dyjí.
Členové rodin Vychází z přesvědčení, že kvalita vzájemných vztahů, budovaných v přátelství je jednou ze základních podmínek plnohodnotného lidského života.

Jevišovice - malebné historické městečko.
Jsou nejmenším městem na jižní Moravě. Žije zde více než tisícovka obyvatel, ale je zde jedna z nejstarších kamenných přehrad ve střední Evropě a tři šlechtická sídla – dva zámky a jedna zřícenina.

Naučná stezka "Melice".
V místech, kde před stovkami let kypěl život a byl centrem dění je dnes „vojenský“ les. Nacházela se zde středověká ves Melice, která už roku 1141 patřila olomouckému biskupství. V písemných pramenech se uváděly dokonce hrady dva, Dolní a Horní Melice.

Městské divadlo Brno, Hudební scéna.
Monty Python’s Spamalot, je svéráznou skečovou mozaiku artušovských příhod na motivy kultovního filmu Monty Python a Svatý grál, z roku 2005. S ohledem k českým reáliím, měl by vtip vyznít trochu jinak.

Archeoskanzen Modrá.
Repliky domků pocházející z mladší doby kamenné, knížecí palác, strážní věž, hodpodářské a výrobní stavby. Zámek Buchlovice patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům a mám ho rád od dob školních výletů.

Jízda králů Vlčnov 2018.
Jedná se o obřadní objížďku na koních s postavou krále oblečeného v ženském obřadním kroji. Doprovází ho družina chlapců na ozdobených koních a dvě pážata, pobočníci s tasenými šavlemi.

Žatčanské hody .
Tradiční žatčanské krojované hody u příležitosti svátku Nejsvětější Trojice. Krojové hody jsou hlavním svátkem každé obce na Jižní Moravě. Víno, dechová hudba, zpěv, kroje a taneční veselí razí charakter obce až do ranních hodin někdy po několik dnů.

Čas našeho života?
Člověk se s věkem mění. „Kdybych tak měl víc času!“ Kolikrát jste to už řekli? Pokud jde o čas, v určitém smyslu jsme na tom všichni stejně. Vlivní a bohatí ho nemají o nic víc než nevýznamní a chudí. Navíc ani bohatí, ani chudí si ho nemohou našetřit.

Z kultury jsem vybral: Ples upírů – muzikál v Praze
Stařík, který si vytkl za svůj životní cíl dokázat existenci upírů a poté od nich lidstvo osvobodit. Muzikál Ples upírů (Tanz der Vampire) spěl k červnové derniéře v Goja music hall.

Nový pomník, připomínka minulosti.
O kulturní úrovni obce a duchu jejích obyvatele vypovídá místo posledního odpočinku víc, než se obecně míní. S každým rekonstruovaným hrobem mizí další kříž a je nahrazen ladnou křivkou z leštěného mramoru.

V Olomouci slavili 60.
Zaklepala znenadání u Františka na dveře jaká pěkná kulaťoučká, že je to až k nevíře. Ode dneška budu s Tebou jako Tvoje kamarádka, protože já jsem Tvoje ŠEDESÁTKA!

Indonésie - smaragdový náhrdelník na rovníku.
Indonésie je ostrovním státem v jihovýchodní Asii, který tvoří ho více než 17.000 ostrovů, z nichž největší jsou Sumatra, Jáva, Kalimantan (o ten se Indonésie dělí s Malajsií a Brunejí), Sulawesi a Nová Guinea (k Indonésii patří západní polovina ostrova).

Indonésie.
Indonésie je neskutečně rozmanitá země, na její národní heslo „jednota v rozdílnosti“ narážíme všude – na každém ostrově se setkáváme s jinými kulturami, zvyky, jazyky, lidmi i jejich obyčeji.

Indonésie.
Ačkoliv je tato země republikou, jsou zde sultanáty, království nebo kmeny, jejichž způsob života se od doby kamenné příliš nezměnil, v kontrastu s moderními a pohodlnými velkoměsty přetíženými dopravou.

Indonéská kuchyně jako součást prezentace z cesty.
Základní potravinou je rýže (nasi). Kuchyni do jisté míry ovlivňuje místní náboženství. Nasi goreng – smažená rýže, Gado-gado – zeleninový salát s tofu, vejcem a arašídovou omáčkou,…. K jídlu se vždy přidává sambal – omáčka z chili papriček atd.

Hody Pustiměř.
Hody /posvícení/ nebo jak to kdokoliv z nás nazve, se slaví již několik staletí. Možná bude někoho zajímat, že hody jsou vlastně „svátkem kostela“ . Komu je kostel zasvěcen, toho svátek slaví. V 18. století byly hody vyloženě církevní událostí. Ve století 19. byly jako všude jinde doplněny lidovou veselicí. Potom jenom veselicí a dnes?

Příroda v Norsku.
Norská krajina je zvláštní směsicí vysokých hor, nekonečných lesů,. bouřlivých vodopádů i temných fjordů. Je drsná, půvabná i úchvatná svou panenskou čistotou neporušené přírody..

Brněnská Riviéra je opravená.
Co by to bylo za prázdniny, kdyby je člověk netrávil u vody. A nemusí to být nutně voda mořská. U nás je řada hezkých míst přehrad, bazénů a koupališť, kde si užijete vodních radovánek do sytosti.

Motocyklová Velká cena je už zase ve finančních potížích.
Návštěvnost klesla. Na GP Brna si našlo cestu méně diváků. Závody Velké ceny České republiky silničních motocyklů v Brně navštívilo v průběhu tří dnů 187 348 diváků, což bylo méně než před rokem. I přes slunečné počasí a výborné výsledky Jakuba Kornfeila.

Příroda Vysočiny.
Trampa ve vlacích je dnes potkáte jen zřídka, zestárli a jejich řady výrazně prořídly. Tramping je dnes retro,ale stále se najde mnoho lidí, kteří se rádi o víkendu ztratí v lese….

Na kole v Praze a okolí.
Jedna z nejoblíbenějších pražských cyklostezek, vede po pravém pravém břehu Vltavy z Mánesa okolo Podolské vodárny, ke Zbraslavskému mostu a dále přes osadu Jarov do Vraného nad Vltavou.

My jsme Valaši, jedna rodina.
Prázdniny v srdci Valašska je svět úžasných dobrodružství! Hlavně děti si vytváří krásné vzpomínky. Neznají městský život a i doma zažívají svá dobrodružství.

Západní Slovensko.
Slovensko patří mezi nejoblíbenější destinace českých turistů. Zámek Bojnice ležící nedaleko města Prievidza patří k nejimpozantnějším a nejnavštěvovanějším. Je to takový slovenský Karlštejn.

Střední Slovensko.
Aquapark Tatralandia, ležící přímo na břehu vodní nádrže, se prezentuje jako největší zařízení svého druhu na Slovensku. Na podobném principu funguje druhý velký termální komplex s názvem Gino Paradise Bešeňová, nacházející se pár kilometrů pod hrází Liptovské Mary.

Vysoké Tatry - nejmenší evropské velehory
Často se říká se, že co je malé, to je hezké. O nejmenších velehorách na světě, na které jsou často pasovány Vysoké Tatry, platí toto pořekadlo doslova. Na docela malém prostoru najdete téměř vše, co činí z hor velehory.

Na pltích po slovenských řekách.
Plavba po řekách na vorech tvořila v minulosti jeden z nejvýznamnějších způsobů dopravy na Slovensku, dnes představuje jednu z nejpřitažlivějších turistických atrakcí.

Mikulov patřil sýrům.
Ze skromných počátků jsme se dostali na dvoudenní slavnost, kterou díky podpoře města a dalších partnerů pořádají na mikulovském náměstí. Za dva dny se přišlo podívat na šest tisíc lidí.

Vinobraní Dunajovice.
Dolní Dunajovice jsou vinařskou obcí, která je zasazená v krajině Mikulovské podoblasti, a tak není divu, že tato obec je pevně spojená s vinařstvím, lidé jsou zde pohostinní a zakládají si na tradicích.

Brno - koncerty v rockovém stylu.
Mnohé kapely se vrací ke kořenům a syrovému, ryzímu punk rocku. Koncert na Zelňáku byl intenzivní připomínkou toho, jak to všechno vznikalo.

Praha.
Vlnící se draci, skotačící lvi, tančící nebeské víly, pochodový orchestr, bubeníci… Krásu a radost tradiční čínské kultury nám přineslo přes 1000 praktikujících Falun Dafa. Malostranský Nostický palác..

Jižní Francie.
Sluncem zalitý jih Francie je jednou z nejoblíbenějších oblastí návštěvníků Francie. Kdo j viděl kvetoucí levandulové pole v Provence, ten ví , že pravá jihofrancouzská atmosféra panuje právě zde.

Jadran a Slovinsko.
NChorvatské moře vábí děti i dospělé. Zatímco se dospělí baví, nejmladší stavějí hrady a pečou pískové koláče. Široká mělčina umožňuje i malým dětem a neplavcům vychutnat si mořské radosti.

Máte pro návštěvu stránky rodiny Knap ji již uloženou v Oblíbených ve svém internetovém prohlížeči ? NE !! Tak kliknout - Oblíbené - Přidat - no a to je celé děkuji.

Provedna aktualizace dne 4.10.2018