Vaření v rodině

Pokrmy tradiční české a moravské kuchyně

Dle kuchyně pozná se hospodyně.

Historie nejsou jen převratné události, změny vlád a masakry. Vývojem procházelo vždy i to, co končilo na talíři.
Dle kuchyně pozná se hospodyně. Říkávaly to naše prababičky a podle toho, jak dokázaly ženy uspokojit hladové žaludky a chuťové buňky své rodiny, byly také náležitě oceňovány. Není divu, vždyť péče o děti, domácnost a stravu byla po staletí hlavní náplní jejich života a až dvacáté století přineslo do tradičního uspořádání rodiny radikální změny.
Ruku na srdce a hlavně muži, navzdory pracovní vytíženosti svých partnerek dodnes očekávají, že zároveň zvládnou i kompletní domácí servis pro celou rodinu.
Na počátku stála první vlna vědeckotechnické revoluce a současně s proměnami ve fungování společnosti se polehoučku začalo měnit i to, co končilo lidem na talířích. Objevovaly se do té doby zcela nemyslitelné novinky – vždyť například právě nyní jsme si připomínali sté výročí ‘vynálezu‘ obložených chlebíčků.

Brněnský drak

Dorty
Marcipánové tvoření

RYBY A DARY MOŘE
Suschi

Kuchyně
netradiční beránek

Máte pro návštěvu stránky Zelená Hora ji již uloženou v Oblíbených ve svém internetovém prohlížeči ? NE !! Tak kliknout - Oblíbené - Přidat - no a to je celé děkuji. Doporučený prohlížeč Internet Explorer, Mozila Firefox a rozlišení 1024x768 pixelů.

Provedna aktualizace dne 25.7.2012